Hakkımda

 

Dr. Mustafa Öztürk dört yıllık ekonomi lisans eğitimini üç yılda tamamladıktan sonra sektörde özel bir aracı kurumda yatırım uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır.

Yüksek lisans eğitimini ekonomi ve finans alanında tamamlayan Öztürk, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ve Kalkınma” üzerine doktora çalışması yapmıştır.

Doktora programı sürecinde geliştirdiği ve finans biliminde yeni bir yaklaşım olan “Finansal Kaplar Yaklaşımı” İstanbul Üniversitesi izleme komitesi üyeleri tarafından meşhur iktisatçı Philips’in geliştirdiği milli gelir hesaplama simülasyonu MONIAC’a finans alanındaki eşdeğer bir çalışma olarak görülmüştür.

Çeşitli finans sitelerinde ve gazetelerde günlük köşe yazıları ve yorumları yayınlanan Öztürk “Spekülatör”, “Küçük Yatırımcı Nerede Yanıldılar Neyi Yanlış Yaptılar”, “NOK Bir Evren Üniversitesi” kitaplarının yazarıdır.

SPK ileri düzey, türev araçlar ve kurumsal yönetim lisanslarına sahip olan Öztürk CFA Institute Chartered Financial Analyst programında L1 seviyesini tamamlamıştır.

Hakemli dergilerde bilimsel makaleleri yayınlanmış olan Öztürk halen yatırım profesyoneli olarak çalışmaktadır.